A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Widowisko muzyczno-historyczne W prostych słowach o wielkim marzeniu

Zdjęcie Artykułu

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na Widowisko muzyczno-historyczne "W prostych słowach o wielkim marzeniu" - 23 września, godz. 15.00 – 20.00, plac przy ul. Kościelnej i Partyzanckiej.

Widowisko muzyczno – historyczne  „W prostych słowach o wielkim marzeniu” już 23 września w Niedrzwicy Dużej!

Od 15.00 do 18.00 odbędzie się piknik historyczny, podczas którego zawitają do nas m.in. Grupa Rekonstrukcji Historycznej GREGOR z Puław czy  Towarzystwo Historyczne Rok 1920 z Warszawy. 
Wszystkie grupy zaprezentują umundurowanie, uzbrojenie i wyposażenie

O godzinie  18.00 rozpocznie się koncert w wykonaniu „Niedrzwickich artystów”.

Obecnie trwają intensywne próby. Do występu szykuje się Niedrzwicka Orkiestra Koncertowa z Niedrzwicy Dużej pod batutą Bogusława Wróblewskiego. Na koncercie orkiestra zagra m.in.  „Kołysankę matki”, „Biały krzyż” oraz „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.   Kapelmistrz Paweł Chodor przygotowuje  wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Niedrzwicy Kościelnej  m.in.  przepiękne „Skrzydła”.

Zespół estradowy ćwiczy w GOKSiR nawet w niedziele – utwory  „Wrócą chłopcy z wojny”  czy „Nie pytaj o Polskę” brzmią  naprawdę nieźle.  Zespół „Krajka” oraz Zespół Śpiewaczy ze Strzeszkowic łączą swoje siły, aby jak najlepiej wykonać „Pierwszą kadrową”.

Na koncercie nie zabraknie chóru „Gaudete”, zespołu „Prosto z pola” oraz znakomitych wokalistów znanych mieszkańcom gminy z poprzednich koncertów organizowanych w GOKSiR. Pojawią się również całkiem  nowe głosy...

A  młodzież z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej „Irma” oraz ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej ćwiczy scenki, które również zostaną zaprezentowane podczas koncertu.

„W prostych słowach o wielkim marzeniu” - 23 września, godz. 15.00 – 20.00, plac za GOKSiR     w Niedrzwicy Dużej przy ul. Kościelnej i Partyzanckiej.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „W prostych słowach o wielkim marzeniu – widowisko muzyczno – historyczne z okazji 100-lecia odzyskania  przez Polskę niepodległości.”

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

 

Patronat honorowy:
Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek
Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski
Starosta Lubelski Paweł Pikula
Wójt Gminy Niedrzwica Duża Adam Kuna

Patronat medialny:
Radio Lublin
Dziennik Wschodni
LAJF magazyn lubelski 

Opieka medialna:
TVP3 Lublin

Organizator:
GOKSiR Niedrzwica Duża

Wsparcie organizacyjne:
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty
z Oddziałem Gimnazjalnym

 

Liczba wyświetleń: 370
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb