A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet.

Zdjęcie Artykułu

Informujemy, że LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Niedrzwica Duża – 19 sierpnia 2020 w godzinach od 13.30 do 17.30 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Lubelska 10.

 

 

 

Badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

-  nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

-  lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

- Strzyżewice  –  19 sierpnia 2020 w godzinach od 9.00 do 13.00 przy Urzędzie Gminy, Strzyżewice 109

- Niedrzwica Duża –  19 sierpnia 2020 w godzinach od 13.30 do 17.30 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Lubelska 10   

- Lublin –  21 sierpnia 2020 w godzinach od 8.00 do 16.30 na targowisku pod Zamkiem, Aleja Unii Lubelskiej

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

 

Liczba wyświetleń: 198
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb