A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Herb, flaga oraz logo i hasło promocyjne


Herb Gminy Niedrzwica DużaHerb Gminy: 

obecny herb obowiązuje od 1997 roku.
Został przyjęty Uchwałą Rady Gminy Niedrzwica Duża nr XXVIII/214/97
z dnia 29 grudnia 1997 roku.  • Opis:
na tarczy dwudzielnej w słup w polu czerwonym na barku połutoczenicy (połupierścienia) srebrnego takaż rogacina (strzała) w słup, w polu lewym czerwonym chusta srebrna w krąg zawiązana u dołu przepleciona kłosem złotym.
  • Historia: 
herb ten odwołuje się do najstarszych tradycji Niedrzwicy Dużej. W polu prawym znajduje się herb Ogończyk dawnych właścicieli tych ziem Niedrwickich (Niedrzwickich) - wybitnej rodziny z dawnego woj. sandomierskiego i zasłużonej dla Rzeczypospolitej. W polu lewym umieszczono herb Nałęcz rodziny Dłuskich - fundatorów murowanego kościoła (w 1797 r.) oraz szpitala parafialnego. Z rodziną Dłuskich łączy się też ożywienie działalności gospodarczej w Niedrzwicy. Złoty kłos przepleciony przez godło Dłuskich symbolizuje tradycje rolnicze Gminy (jako ciekawostkę podajemy, iż najstarsza wersja herbu Nałęcz zwana jest "pomłością" - wicią z wymłóconego zboża, czyli powrósłem i była barwy złotej).

Pliki do pobrania:

 

Flaga Gminy:

obecna flaga obowiązuje od 1997 r.
Została przyjęta Uchwałą Rady Gminy Niedrzwica Duża nr XXVIII/214/97
z dnia 29 grudnia 1997 roku.

  • Opis:
Flaga Gminy Niedrzwica Duża to flaga trójstrefowa czerwono-biało-czerwona, składająca się z trzech równoległych pasów jednakowej szerokości.

 

Logo promocyjne Gminy Niedrzwica DużaLogo Gminy:

Logo promocyjne powstało w 2007 roku.

Zaprojektowała je krakowska agencja marketingowa Blue Angels Advertising.

 

  • Opis:

Logotyp oddaje rodzącą się miasteczkowość Niedrzwicy Dużej. Zastosowana delikatna czcionka szeryfowa sugeruje, że to raczej miasteczko, aniżeli duże miasto. Styl kreski symbolu daje charakter bliskości, otwartości oraz sympatycznego charakteru gminy – jest blisko ludzi. Symbol zielonych pól sugeruje jej rolny charakter, słońce sugeruje możliwości agroturystyczne i przyrodę, domek zachęca do osiedlania się Gminie, a błękitny dym oddaje ekologiczne, czyste tereny.

Pliki do pobrania:

 

Hasło promocyjne:

  • "GMINA, W KTÓREJ CHCE SIĘ ŻYĆ!"
Szukaj
 
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb